Breaking News :

nothing found
26-09-2023

“Shqipëria në vendin e 105-të për korrupsionin,” Basha: Ja pse duhet vettingu në politikë

Advertisement

Kryetari i Partisë Demokratike në Shqipëri Lulzim Basha në një postim në llogarinë e tij në Twitter tregon se përse Shqipëria ka nevojë për vetting në politikë.

Ndërsa citon një raport të World Justice Project për Treguesin e Korrupsionit në vitin 2021, kryedemokrati thotë se që vendi të mos jetë i pari në Evropë për përhapjen e korrupsionit në të gjitha nivelet e qeverisë dhe i dyti në botë për rryshfetin, është i nevojshëm vettingu i politikanëve.

LULZIM BASHA NË TWITTER

“Që të mos jemi të parët në Europë për përhapjen e korrupsionit në të gjitha nivelet e qeverisjes dhe të dytët në botë për ryshfetin, Shqipëria ka nevojë për vetting në politikë. Rrëzimi i murit të korrupsionit, si pengesa që varfëron familjet shqiptare, cënon rendin & sigurinë dhe vret demokracinë, do çlirojë potencialin e jashtëzakonshëm të Shqipërisë dhe do të hapë rrugën drejt BE-së.”

Advertisement

Read Previous

“Urgjente, kërcënim,” sulmohet nga hakerat posta elektronik e FBI-së

Read Next

Me lot në sy, vajzat e mitura shiten nga familje që vuajnë nga uria