Breaking News :

nothing found
16-08-2022

Shpend Ahmeti: Hoti shpëtoi, kjo është koha më e keqe për VV-në që ta marr qeverisjen

Advertisement

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë se tani është koha më e keqe që Lëvizja Vetëvendosje të qeverisë vendin.

Sipas tij zgjedhjet e djeshme ishin shpëtim për Avdullah Hotin dhe për LDK-në.

Ahmeti përmes një postimi në Facebook tha se prioritet i qeverisë së re nuk mund të jetë dialogu por ekonomia e vendit, ndërsa shton se kjo është koha më e keqe për VV-në për ta marr qeverisjen.

Postimi i tij:

Vendimi i Gjykatës Kushtetuese dhe zgjedhjet në fakt ishin shpëtim për Avdullah Hotin dhe për LDKnë.

E larguan nga qeverisja në momentin më të vështirë ekonomik e financiar të Kosovës pas luftes.

E poashtu edhe inicuan ndryshimet në LDK që nuk do të fillonin pa këtë debakël.

Në anën tjetër, pa marr parasysh rezultatin kjo është koha më e keqe për LVV për ta marr qeverisjen.

Pritjet janë joreale në kohën kur financat e shtetit dhe ekonomia janë buzë greminës.

Kriza potenciale e zgjedhjes së presidentit duhet të menjanohet shumë shpejtë. Dialogu në asnjë mënyrë nuk mund të jetë prioritet.

Të vetmet tri prioritete duhet të jenë ekonomia, ekonomia dhe ekonomia.

Advertisement

Read Previous

Asani i LGBT-së: Nëse nuk mund ti bëni punët për shqiptarët, na i leni neve! (FOTO)

Read Next

Molliqaj: Albin Kurti mashtroi qytetarët e Kosovës