Breaking News :

nothing found
26-09-2023

Shkup: “Arr*estohet ish-komandanti i njësitit “Luanët””

Advertisement

Policia thotë se Goran Stojkov, ish-komandant i njësisë së shpërbërë “Luanët” është arr*estuar sot pasdite.
“Me datë 16.12.2021 në ora 16:15, zyrtarë policorë nga ekipi operativ afër pompës së benzinës në “Blv.Srbija” në Shkup kanë arr*estuar G.S. (51) i lindur në Strumicë, ndërsa me adresë banimi në Shkup, i cili kërkohej me urdhërarrest të Gjykatës Themelore-Shkup 1 neni 353 paragrafi 3 i Kodit Penal të Republikës së Maqedonisë për vuajtjen e dënimit me bu*rg prej një viti”, thonë nga MPB.

Stojkov u lirua nga bu*rgu në vitin 2016. Për rastin “Spiuni” ai u dënua me 9 vite bu*rg dhe me vendim të Gjykatës së Apelit dënimi i tij u ul në 3 vite e 3 muaj bu*rg./Telegrafi/

Advertisement

Read Previous

Një person e për*dhunon dhe më pas ia merr jetën nënës së tij

Read Next

Pendarovski: “Zaev e di që nga fillimi qëndrimin tim për “Ballkanin e Hapur””