“Shet” trupin për 500 denarë: Ishte sportiste, por 1 foto e zhveshur ndryshoi gjithçka!

Estimated read time 2 min read

“Shet” trupin për 500 denarë: Ishte sportiste premtuese, por 1 foto e zhveshur ndryshoi gjithçka!
Ajo ishte më e fortë se çdo burrë

Thonë se ajo ishte një talent i madh në botën e tenisit, por raketën e zëvendësoi duke “shitur” trupin e saj.

Ish-tenistja amerikane Ashley Harkleroad u kujtua jo vetëm për arritjet e saj sportive, por edhe për atraktivitetin e saj, gjë që e çoi në veprime të diskutueshme.

Momenti më i pëlqyer në jetën e saj ndodhi në vitin 2008, kur ajo u bë tenistja e parë që pozoi për revistën e famshme Playboy. Ky vendim i guximshëm tërhoqi shumë vëmendjen e publikut dhe Ashley më pas u bë sinonim i një bukurosheje sportive që nuk ka frikë të eksplorojë horizonte të reja.

Pas tërheqjes nga tenisi profesionist, Harkleroad vazhdoi të intrigonte publikun. Ajo u bë një anëtare aktive e platformës OnlyFans, ku u ofroi fansave fotot e saj nudo për një tarifë mujore prej 10 dollarësh. Pamja e saj tërheqëse dhe vendimet e guximshme padyshim që patën një ndikim të fortë tek audienca mashkullore, të cilët e ndiqnin në çdo hap.

Aksioni i fundit tronditës i ish-tenistes ka ndodhur së fundmi kur ajo ka treguar se kishte publikuar videon e saj të parë eksplicite në platformën në fjalë. Ky vendim shkaktoi reagime të ndryshme, por Ashley e bëri të qartë se është gati të bëjë një hap më tej për të kënaqur fansat e saj, duke theksuar se puna e saj në platformën OnlyFans është një mënyrë për të shprehur lirinë dhe pavarësinë e saj.

Advertisement

Kur bëhet fjalë për suksesin e saj sportiv, Ashley Harkleroad arriti renditjen e saj më të mirë në listën e WTA në qershor 2003, duke zënë vendin e 39-të. Ky pozicion mbresëlënës i ndodhi vetëm tre vjet pasi vendosi të luante tenis profesionalisht. Megjithatë, për shkak të shtatzënisë, ajo u largua përkohësisht nga fusha e tenisit në 2009 për t’u rikthyer përsëri në 2010. Megjithatë, në vitin 2012 ajo vendosi t’i japë fund karrierës së saj në tenis dhe t’i përkushtohet punës së saj si komentuese e tenisit.

Advertisement
Advertisement

You May Also Like