Breaking News :

nothing found
18-08-2022

SHBA rikthehet në OBSH

Advertisement

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë rikthyer në Organizatën Botërore të Shëndetësisë, njofton Insajderi.

Zëvendës-presidentja, Kamala Harris, ka telefonuar Drejtorin e Përgjithshëm të kësaj organizate, Tedros Adhanom

“Sot, fola me telefon me Drejtorin e Përgjithshëm të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus. Ne diskutuam se si Shtetet e Bashkuara do të punojnë si një partner konstruktiv për të forcuar dhe reformuar OBSH-i cili do të jetë një hap jetik për të kontrolluar COVID-19”, ka shkruar ajo në Facebook.

Ish-presidenti amerikan, Donald Trump, kishte larguar SHBA-në nga OBSH, pasi nuk ishte i kënaqur me trajtimin ndaj COVID-19. /Insajderi.com

 

Advertisement

Read Previous

Biden dhe Johnson zotohen për thellim të lidhjeve mes kombeve të tyre

Read Next

Conor McGregor viktimë e talljeve në rrjetet sociale, disa nga to bëhen virale në rrjet