Breaking News :

nothing found
27-09-2023

Sela: Kovaçevski, Ahmeti dhe Alternativa janë të zhveshur nga legjitimiteti

Advertisement

Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela para mbajtjes së Kuvendit Qendror të partisë komentoi përbërjen e re qeveritare në krye me mandatarin e ri, përcjell TV21.
Sela thotë koalicioni Qeveritar mund të ketë të drejtën kushtetuese për formimin e qeverisë së re, por nuk ka legjitimitet.

“Partnerët brenda koalicionit janë të zhveshur totalisht të zhveshur nga çdo lloj legjitimiteti. Nuk mund të ketë legjitimitet Kovaçevski, për vetë faktin se ishte Zoran Zaevi që fitoi zgjedhjet me premtimet dhe programet që i bëri. Assesi nuk ka legjitimitet Ali Ahmeti dhe BDI-ja që zgjedhjet i fitoi në 2020 vetëm me një premtim, premtimi për kryeministrin shqiptar për katër vite, me promovim figure dhe improvizim mbledhjesh qeveritare. Nuk mund të ketë legjitimitet Alternativa sepse bashkë me Aleancën për Shqiptarët ka marrë mandat për të sjell ndryshim brenda për brenda shqoërisë shqiptare”, deklaroi Sela.

Advertisement

Read Previous

Digjet konvikti nëShkodër/ Roja rezikon jetën, polici bën selfie (VIDEO)

Read Next

Hoxhë Omer Bajrami: “Kur të ta urojnë Vitin e Ri, thoni, “Flm, na i kemi festat tona”