Breaking News :

nothing found
27-09-2023

Sekretari Blinken uron shqiptarët për përvjetorin e Pavarësisë

Advertisement

Sekretari amerikan i Shtetit Anthony Blinken ka uruar shqiptarët në 109-vjetorin e shpalljes së pavarësisë. Në mesazhin e tij në këtë festë Blinken thekson miqësinë e qëndrueshme me vendin tonë, që daton mbi një shekull më parë që kur presidenti Woodrow Wilson mbrojti prerazi pavarësinë e Shqipërisë në Konferencën e Paqes në Paris të vitit 1919. “Në emër të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, përgëzoj popullin e Shqipërisë për festimin e 109-vjetorit të Pavarësisë. Miqësia jonë e thellë dhe e qëndrueshme daton më shumë se një shekull nga koha kur Presidenti Woodrow Wilson mbrojti prerazi pavarësinë e Shqipërisë në Konferencën e Paqes në Paris të vitit 1919”./Nmk-post/

Advertisement

Read Previous

Një flamur i madh me portretet e Thaçit e Veselit vendoset në hyrje të Prishtinës

Read Next

Akside*nti/ Merret në pyetje pronari i “Besa – Trans” dhe disa persona tjerë!