Breaking News :

nothing found
01-12-2022

Seanca e radhës për ish-krerët e UÇK-së më 17 dhjetor

Advertisement

Gjykata Speciale ka vendosur që më 17 dhjetor të mbahet seanca e dytë statusore në rastin e ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Jakup Krasniqit e Rexhep Selimit.

 

 

Sipas një njoftimi të publikuar në uebfaqen e Speciales, seanca do të mbahet me fillim prej orës 11:00.

 

 

Gjyqtari i procedurës paraprake ka kërkuar nga Prokuroria dhe Mbrojtja të dërgojnë parashtresat e tyre deri më 14, përkatësisht 15 dhjetor./Northmacedonia-post/

 

 

Advertisement

Read Previous

Djali sul*mon prindërit e tij

Read Next

Filipçe: Prej sot më shumë termine për vaksinim kundër gripit sezonal