Breaking News :

nothing found
21-09-2023

Saliu me kërkesë për Lëvizjen Besa: Të ri-shqyrtohet vendimi për lënien e Qeverisë, vendi ka nevojë për ta!

Advertisement

Gazetari shqiptar, Urim Saliu nëpërmes një statusi në “Facebook”, ka kërkuar që Lëvizja Besa të rishqytrojë vendimin e marrë për largim nga Qeveria.

Ai ka shkruar se partia e Kasamit duhet të kthehet në pozicionet qeverisëse sepse vendi ka nevojë për këtë. Sipas tij, Besa duhej të qëndronte në pozicionet qeverisëse.

“Lëvizja Besa duhej të qëndronte në pozicionet qeverisëse. Për mendimin tim ata duhet të rishqyrtojnë të gjitha vendimet sepse institucionet kanë nevojë për ta .E them me një zemër të pastër këtë dhe pa ndonjë keqkuptim”, ka shkruar Saliu.

Kujtojmë, ditë më parë sekretari gjeneral i partisë, Arjanit Hoxha ministër i Bujqësisë, i shoqëruar nga Sedat Sulejmani, ish zv.ministër i Kulturës dhe Arafat Shabani, ish zv.ministër i Arsimit kanë dorëzuar dorëheqjen në Qeveri nga pozicionet e tyre.

Advertisement

Read Previous

Haradinaj: Kryeministri Kurti po e largon Kosovën nga Amerika

Read Next

Ish-banorja e BB për Granitin: Je shumë i bukur, por me pak tru në kokë