Sa pacientë u pranuan për 24 orë në klinikat e Shkupit? Tregon MSh-ja

Medical workers treat a patient with COVID-19 in the intensive care unit at the University Hospital (CHUV) during the state of emergency of the coronavirus disease (COVID-19) outbreak, in Lausanne, Switzerland, Friday, April 3, 2020. Countries around the world are taking increased measures to stem the widespread of the SARS-CoV-2 coronavirus which causes the Covid-19 disease. (KEYSTONE/POOL/Laurent Gillieron)

Advertisement

Gjatë 24 orëve të fundit në Kovid Qendrat në Shkup janë hospitalizuar 32 pacientë për shkak të komplikimeve nga koronavirusi. Gjithsejtë 486 persona të dyshuar dhe konfirmuar me Kovid-19 po kurohen në repartet infektive në kryeqendër.

 

 

Edhe përkundër numrit të lartë të të pranuarve në Kovid Qendrat, sot në ora 08:00 kishte 30 vende të lira, ndërkohë që gjatë ditës pas lirimit të të shëruarve nga spitali, pritet që të rritet numri i shtretërve të lira si në Klinikën Infektive po ashtu edhe në Spitalin 8 Shtatori.

 

 

Nga Ministria e Shëndetësisë njoftojnë se të gjitha repartet kanë oksigjen dhe mund të kujdesen për pacientë të cilën kanë nevojë për oksigjeno terapi./Northmacedonia-post/

Advertisement

Read Previous

Albright: Vetoja bullgare është tragjedi

Read Next

BE shtyn zgjerimin me Ballkanin

%d bloggers like this: