Breaking News :

nothing found
29-09-2022

Rusia nuk e njeh Kosovën, por ekipet ruse vërsulen pas fudbollistëve kosovar

Advertisement

Edhe pse Rusia nuk e njeh pavarësinë e Kosovës dhe kundërshton pjesmarrjen e fudbollistëve kosovar nëpër gara ndërkombëtare, ekipet ruse nuk e kanë të njëjtin mendim. Së fundmi ekipi i njohur rus Ural Yekaterinburg do të angazhoj një fudbollist kosovar.

Sulmuesi Ylldren Ibrahimaj do të largohet nga Norvegjia në këtë afat kalimtar.
Mediat lokale raportojnë se sulmuesi nga Kosova do të transferohet te ekipi rus Ural Yekaterinburg, që bën gara në Premier Ligë.
Edicionin e kaluar, Ibrahimaj pati sezonin më produktiv te Vikingu duke shënuar 7 gola në 27 ndeshje, shkruan Indeksonline.

Advertisement

Read Previous

FSK-ja në misione paqësore nëpër Botë bashkë me ushtarët amerikan

Read Next

Dalin pamjet e shpërthimit të sotëm në Ferizaj (Video)