Reshjet e mëdha të Borës shkaktojnë aksidente të mëdha në Turqi

Advertisement

Të paktën tre persona kanë humbur jetën në një aksident trafiku në Turqi të shkaktuar nga kaosi i trafikut të dielën për shkak të reshjeve të mëdha të borës.
Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, të paktën 18 persona të tjerë u lënduan kur një shofer autobusi në provincën veriore të Tokatit humbi kontrollin e mjetit, i cili më pas përfundoi në një kanal dhe u përmbys.

Gjithashtu, kalimi përmes ngushticës së Bosforit në Stamboll është mbyllur përkohësisht për shkak të dukshmërisë së dobët. Moti i keq ka prekur edhe jetën publike në Turqinë juglindore.
Të paktën tre persona kanë humbur jetën në një aksident trafiku në Turqi të shkaktuar nga kaosi i trafikut të dielën për shkak të reshjeve të mëdha të borës.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, të paktën 18 persona të tjerë u lënduan kur një shofer autobusi në provincën veriore të Tokatit humbi kontrollin e mjetit, i cili më pas përfundoi në një kanal dhe u përmbys.
Gjithashtu, kalimi përmes ngushticës së Bosforit në Stamboll është mbyllur përkohësisht për shkak të dukshmërisë së dobët. Moti i keq ka prekur edhe jetën publike në Turqinë juglindore.

Advertisement

Read Previous

Kryeministrja e Zelandës së Re shtyu dasmën e saj për shkak të variantit Omicron

Read Next

Televizor, playstation dhe palestër, pamjet nga burgu ku qëndron autori i mas’akrës në Norvegji

%d bloggers like this: