• 09-03-2021

Rakiq thotë se Kurti e organizoi suImin ndaj djalit të Rashiqit

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, ka thënë se lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sipas tij, e ka organizuar suImin ndaj të birit të politikanit serb në Kosovë, Nenad Rashiq.

Rakiq thotë se sulmi ishte organizuar përmes vetë Rashiqit dhe politikanes Rada Trajkoviq, raporton Tanjug, transmeton Klan Kosova.

“lncidenti i djeshëm, lufta e organizuar midis dy grupeve të të rinjve, në të cilën u pIagosën disa të rinj, përfshirë djalin e Nenad Rashiqit, është rezultat i konfIikteve personale mes këtyre të rinjve, të cilat kanë zgjatur për disa ditë, dhe nuk ka të bëjë me aktivitetet politike të babait të tij”.

“Kjo është një e vërtetë që është e njohur për të gjithë në Graçanicë, përfshirë Rashiqin dhe Rada Trajkoviqin, por ata edhe një herë treguan çnjer ëzimin e tyre dhe në marrëveshje me mentorin e tyre Albin Kurti ab.uzuan me këtë lncident dhe u përpoqën të tr.ondisnin harmoninë e popullit tonë me gënje shtra dhe duke e portretizuar këtë lncident si politik”.

Read Previous

Ilir Hasani merr dozën e parë të vaksinës anti-covid, ja porosia e tij

Read Next

“Vaksnimi”/ Në Britani bie ndjeshëm numri i pacientëve me variante të reja të covid

%d bloggers like this: