Breaking News :

nothing found
26-09-2023

Përplasje në kuvendin e Shqipërisë, gati të rrihen Salianji dhe Braçe (Video)

Advertisement

Ervin Salianji dhe Erion Braçe janë përplasur fizikisht në Kuvend. Ka qenë deklarata e deputetit të PD që solli irritimin e socialistit.

Nga foltorja e Kuvendit, Salianji iu drejtua Erion Braçes duke i thënë se nëse është ai zv.kryeministri që ka dalë nga përgjimet për çështjen e biznesmenit Rezart Taçi.

“Ky zotëria që ngrihet dhe bën si më i shqetësuar në përgjimet e prokurorisë italiane të dalë dhe të flasë për Rezart Tacin. Për ty e kam. A je ti zv.kryeministri që në përgjimet e prokurorisë italiane del… O kone mos mu drejto mua si kone se je mësuar me këta,” tha Salianji. Në këtë moment Salianji i nervozuar tenton të shkojë në drejtim të Braçes, ndrysa ndërhyri menjëherë garda.

Advertisement

Read Previous

Mickoski: Zoran Zaev është shkaktari i të gjitha të këqijave që i ndodhin shtetit

Read Next

Kurti e emëron ministër shëndetësie ish këshilltarin e Hashim Thaçit