Breaking News :

nothing found
27-09-2023

Përfundon numërimi i votave në Dibër, 138 vota dallim mes Dukës dhe Pocestës

Advertisement

Komisionit Shtetëror i Zgjedhjeve në faqen zyrtare ka përditësuar të dhënat e fundit nga rezultati i zgjedhjeve të djeshme lokale në Dibër.
Janë numëruar votat nga të gjitha 27 vendvotime, ndërsa më tepër vota ka fituar kandidati i Bashkimit Demokratik për Integrim, Hekuran Duka me 49,69 për qind të votave të fituara, përkatësisht me 4.291 vota. Kurse kandidati i Aleancës për Shqiptarët, Bekim Pocesta ka marrë 4.153 vota, gjegjësisht 48,09 për qind të votave.

Mbrëmë Pocesta ngriti dyshime për rezultatin zgjedhor, duke thënë se “presioni i BDI-së ndryshoi rezultatin”.

Ditën e djeshme është votuar vetëm në Dibër, pasi para dy javëve u përsërit votimi i rrethit të parë në një vendvotim./Telegrafi/

Advertisement

Read Previous

Një person pa shenja jete gjendet në qendër të Shkupit

Read Next

‘Luf*tën e kam me kaosin urban’, Përparim Rama: Do ta ftoj Kurtin në zyrë