Breaking News :

nothing found
11-06-2023

Pendarovski, Zaev dhe Xhaferi në vizitë Krishtlindjesh te Kryepeshkopi Stefan

Advertisement

Presidenti Stevo Pendarovski, Kryeministri Zoran Zaev dhe Kryetari i Parlamentit Talat Xhaferi kanë marr pjesë në pritjen tradicionale të Krishtlindjes me kreun e Kishës Ortodokse Maqedonase – Kryepeshkopata e Ohrit, z.z. Stefan. Me këtë rast Kryepeshkopi ka shtruar drekë rasti për tre krerët shtetëror.

Image may contain: one or more people, people sitting, table, living room and indoor

Pritja organizohet tradicionalisht çdo vit nga kryepeshkopi me rastin e Krishtlindjeve dhe ditën e tij të emrit, festën e kryediakonit dhe dëshmorit të parë Shën Stefanit.

Image may contain: one or more people, people sitting, table and indoor

Advertisement

Read Previous

Egzona risjell hitin turk në një stil tjetër

Read Next

Derisa mbështetësit e Trump su*lmuan Kongresin, ja çfarë bënte Melania?