Breaking News :

nothing found
21-09-2023

Pendarovski sot do t’ia dorëzon mandatin Kovaçevskit

Advertisement

Presidenti i shteti, Stevo Pendarovski, sot do t’ia jap mandatin për krijimin e kabinetit të ri qeveritar kryetarit të ri të LSDM dhe mandatarit, Dimitar Kovaçevskit.Nga ana tjetër, kryeparlamentari Talat Xhaferi tregoi projektimin e tij se propozimin për qeverinë e re dhe programi do të parashtrohen më 10 ose 11 janar,ndërsa të votohet deri në mesnatën e 16 janarit, transmeton TV21.

Advertisement

Read Previous

Parashikimi i motit për këto ditë dhe natën e ndërrimit të viteve

Read Next

Antonela: Unë i kam 100 mijë euro