Breaking News :

nothing found
01-12-2022

Paralajmërimi i Albin Kurtit për zgjedhjet e reja: Do të kemi referendum

Advertisement

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka folur rreth zgjedhjeve të reja në vend që do të mbahen në fillim të vitit 2021.

Kurti thotë se populli tashmë e ka ndarë mendjen se për kë do të votojë.

“Në Kosovë për një kohë të gjatë nuk do të kemi zgjedhje. Por, do të kemi referendum. Më së miri këtë e treguan zgjedhjet që u mbajtën në një komunë [Podujevë], jam goxha optimist për vitin 2021”, tha Kurti.

Kurti këto deklarata i bëri në një debat online ku po merr pjesë ushtruesja e detyrës së presidentit Vjosa Osmani dhe Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen.

 

Advertisement

Read Previous

Kasami vlerëson 2020-tën: Ishte një vit i rëndë, shpresojmë për ditë më të mira

Read Next

A duhet të ndihmoj Qeveria e Kosovës për mbrojtjen e ish-komandantëve të UÇK në Hagë