Breaking News :

nothing found
16-08-2022

Paradite me diell, pas dite shi dhe borë

Advertisement

Moti sot në Maqedoni do të jetë me vr anësira me periudha me diell, në pjesët lindore.

Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë nga jugu. Në mbrëmje dhe gjatë natës do të ketë shi të herëpashershëm, dhe në male dhe në disa vende më të larta do të ketë dëborë.

 

Në pjesët perëndimore, reshjet do të jenë herë pas here më intensive dhe do të pasohen nga një erë më e fortë në jugperëndim.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej -7 deri në -1, ndërsa ato maksimale do të arrijnë nga 5 deri në 11 gradë Celsius.

Advertisement

Read Previous

Hoxhaj: Kurti e ka lexuar Kantin serbisht, unë në gjermanisht (VIDEO)

Read Next

Lutfi Haziri për Vjosa Osmanin: Gjenerata e saj ka mujt veç me recitu për Rugovën