Pamje të rënda:Ushtari ukrainas vr*et pesë kolegët e tij

Advertisement

Rekruti i ushtrisë ukrainase, Artem Ryabchuk ka vrarë pesë shokët e tij. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm në një fabrikë ushtarake në Dniepër.

Nuk dihen ende motivet e vrasjes, ndërsa autori është kapur pas pak orësh.

Mediat ukrainase kanë publikuar pamjet e rënda kur rekruti fillon krimin ndaj shokëve të tij.
Ryabchuk kishte në posedim një armë kallashnikov dhe 200 fishekë.

Rekruti kishte filluar shërbimin që 3 muaj ndërsa krimin e kreu në momentin kur ndërrimi duhej të dorëzonte armët.-Reporteri.net
https://video.gjirafa.com/untitled-design-6-mp4-4

Advertisement

Read Previous

Ndërron jetë një 17 vjeçar në hapsirat e shkollës

Read Next

Flet shqiptari nga Ukraina

%d bloggers like this: