Breaking News :

nothing found
28-09-2023

Pacienti heq maskën ndez cigare – Zjarr në Spitalin e Pulmologjisë Shkup –

Advertisement

Për shkak të fluksit të oksigjenit në dhomë, sipas Ministrisë së Shëndetësisë, ka rënë zjarr dhe pacienti ka pësuar djegie të lehta në fytyrë dhe gjoks.Ministria e Shëndetësisë informon se sonte në Klinikën e Pulmologjisë në Shkup, një pacient i cili ishte vendosur në dhomën për mbështetje të oksigjenit, ka hequr maskën përmes së cilës po merrte oksigjen dhe ka ndezur një cigare.Stafi mjekësor kujdestar ka reaguar shpejt, furnizimi me oksigjen është ndërprerë në kohë, gjë që ka parandaluar një shpërthim. Rasti në polici është raportuar nga Klinika, ndërsa pacienti i lënduar që ka shkaktuar zjarrin nuk ka lëndime në rrezik për jetën. “Askush tjetër nuk është lënduar nga zjarri dhe një pjesë e vogël e dyshemesë është dëmtuar nga dhoma e spitalit”, thuhet në deklaratë

Advertisement

Read Previous

Vetura përfundon në banjon e shtëpisë

Read Next

Pema që po i çmend të gjithë shqiptarët, askush nuk ja din emrin