Breaking News :

nothing found
01-02-2023

P ë r p l a s e t treni, vde*sin 11 persona

Advertisement

Të paktën 11 persona kanë vde*kur dhe 98 të tjerë u lënduan pasi një tren doli nga shinat të dielën në Egjipt. Përplasja ndodhi pranë qytetit Toukh në veri të Kajros, kur treni doli nga binarët pasdite.
Ministria e Shëndetësisë dhe Popullsisë egjiptiane njoftoi në Twitter se 14 persona u lëshuan nga spitali pasi morën trajtim mjekësor. Më shumë se 50 ambulanca shkuan në vendin e ngjarjes dhe shërbimet hekurudhore u pezulluan në Egjiptin verior. Autoritetet hekurudhore thanë se ende ishin duke hetuar shkakun e përplasjes./TV21/

Advertisement

Read Previous

ZYRTARE: Barcelona njëra nga klubet themeluese të Superligës së re

Read Next

“Agimi i Bamirësisë” dhjetra iftare falas për studentët dhe nevojtarët