Breaking News :

nothing found
21-09-2023

Osmani: “Tani është koha që BE-ja të fillojë negociatat me RMV”

Advertisement

“Ne jemi mirënjohës për mbështetjen e qartë nga Shtetet e Bashkuara dhe jemi të bindur se ky mesazh është pranuar dhe kuptuar mirë nga të gjithë”, tha ministri i Jashtëm Bujar Osmani në konferencën e përbashkët për shtyp me zëvendësndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike dhe Përfaqësuesi Special për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar.

“Tani është koha që BE-ja të fillojë negociatat me Maqedoninë e Veriut. Do të jetë një konfirmim i madh për ne që të mbetemi të përkushtuar për reformat demokratike dhe për të përshpejtuar integrimin tonë evropian”, tha Osmani.

Advertisement

Read Previous

“Degjeneruese, terrorizuese”, Imami nga Deçani kërkon te mos transmetohen “Big Brother”, “Përputhen” e “It’s my love”

Read Next

Erdogan: Ja kush donte të më vri’ste!