Breaking News :

nothing found
26-09-2023

Nisin sot punimet për Aeroportin e Vlorës, Rama prezenton projektin!

Advertisement

Në Vlorë kanë nisur sot punimet për ndërtimin e Aeroportit Ndërkombëtar të Vlorës. Të pranishëm në ceremoni janë Kryeministri Rama, ministrja Balluku si dhe ndërtuesi Behgjet Pacolli.
Nisja e punimeve është menduar që në mënyrë simbolike të nisin në përvjetorin e shpalljes së Pavarësisë, në qytetin e Flamurit në Vlorë.

Ndërtuesi nga Kosova, Behgjet Pacolli tha se bëhet fjalë për një vepër madhështore.

“Unë jam shumë i lumtur që jam aktori kryesor i kësaj vepre, shumë i lumtur që kjo ndodh në vendin tim. Shumë i lumtur që kjo ndodh në qytetin që e kam kaq shumë përzemër me këtë vepër madhështore. Do të jetë aeroporti më i bukur dhe më funksional i këtyre trojeve”, tha ai.

Advertisement

Read Previous

Kush është burri nga Sllupçani që ngriti flamurin me Ismail Qemalin në Vlorë?

Read Next

Andin Lokaj: Merruni me 17 shkurtin, leni këto pallavra të Babadimrit për 28 Nëntorin!