Breaking News :

nothing found
23-09-2023

Nesër zgjedhje parlamentare dhe presidenciale në Bullgari

Advertisement

Më shumë se 6.7 milionë qytetarë të Bullgarisë kanë të drejtën e votës, por pritet që shumë prej tyre të qëndrojnë në shtëpi nesër shkaku i shqetësimeve në rritje për një valë të re të koronavirusit.

Ndërsa ata që do të votojnë, sipas anketave, do t’i japin më shumë mbështetje ish-partisë që ishte në pushtet GERB.
Ajo pritet të dalë e para në zgjedhjet e nesërme, por hetimet e fundit për korrupsionin e dyshuar gjatë mandatit të ish-kryeministrit Bojko Borisov kufizojnë shanset e tij për të gjetur partnerë koalicioni për një mandat të ri. /

https://www.aktuale.mk/neser-zgjedhje-parlamentare-dhe-presidenciale-ne-bullgari/

Advertisement

Read Previous

Zbulohet identiteti i vîktimave të sontme në Tiranë

Read Next

BESA mban mbledhjen e kryesisë qendrore, ja vendimet!