Breaking News :

nothing found
14-08-2022

Nesër arrijnë dozat e para të vaksinës anti-covid në Maqedoni

Advertisement

Pasi para disa ditëve dështoi dorëzimi i planifikuar i vaksinave, Qeveria sonte ka dërguar njoftim deri tek mediumet se dërgesa e parë e vaksinave nga Republika e Serbisë do të mbërrijë nesër në orën 10 në pikën kufitare Tabanovcë, përcjellë nmk-post.

“Një delegacion nga Republika e Serbisë e udhëhequr nga Presidenti Aleksandar Vuçiq do të marrë pjesë në dorëzimin, ku do të mirëpritet nga Kryeministri Zoran Zaev”, thuhet në njoftimin e Qeverisë./Nmk-post/

Advertisement

Read Previous

Rrustemi: Ne investojmë për gjeneratat e ardhshme dhe për përmirësimin e standardit të sportit dhe rekreacionit në vend

Read Next

Trump shpallet i pafajshëm, ‘nuk ka nxitur trazira me 6 janar’