Breaking News :

nothing found
27-09-2023

Ndodh 1 herë në 100 vjet/ Rama merr “OK” për të ndërtuar pistën e Formula 1

Advertisement
Presidenti i FIA-s, Jean Todt i ka dhënë “OK” projektit të Edi Ramës për të ndërtuar në Shqipëri pistën e parë ku do të zhvillohet Formula Uno. Jean Todt gjithashtu ka zhvilluar një bisedë me Ramën për të cilin tha se është një kryeministër me vizion.
Është gati projekti i automotoparkut të parë shqiptar i cili do të ndërtohet në Elbasan. Ky është një hap historik për automotorizimin shqiptar pasi kryeministri Rama po promovon sportin.
Cirkuiti i parë shqiptar me pistë 5 km dhe një sipërfaqe prej 500,000 m2. Projekti do të financohet nga Bashkia e Elbasanit me mbështetjen e Qeverisë Shqiptare!
Advertisement

Read Previous

Kosova bojkoton Lojrat Olimpike në Pekin

Read Next

Merkel i drejtohet kancelarit të ri gjerman: Ky është një funksion sfidues