Breaking News :

nothing found
23-09-2023

Ndërtesa Më E Lartë Në Botë Ndriçohet Me Flamurin Shqiptar (Foto)

Advertisement

DUBAI – Ndërtesa më e lartë në botë, Burj Khalifa, është ndriçuar me ngjyrat e flamurit shqiptar në orët e mbrëmjes së 28 nëntorit.

Kjo ka ardhur në shenjë urimi në ditën e Pavarësisë së shpallur më 28 nëntor 1912 për Shqipërinë.

Ka qenë deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AKR-së, Behgjet Pacolli, i cili ka shpërndarë këtë pamje në rrjetin social Facebook.

“Një pamje e bukur nga Dubai”

“Jemi një”, ka shkruar shkurt ai.

/abcnews.al

Advertisement

Read Previous

Nuk pajtohen të paguhen vetëm 2 euro për metër katror

Read Next

Mërgimtari thotë se u plaçkit në Serbi: Më morën mbi 1 mijë euro dhe stolitë e arit