Breaking News :

nothing found
14-08-2022

Molliqaj: Albin Kurti mashtroi qytetarët e Kosovës

Advertisement

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj thotë se Albin Kurti i mashtroi qytetarët e Kosovës.
Kjo sipas tij sepse Kurti thotë se qytetarët janë të varfër sepse janë të vjedhur, kurse e vërteta sipas tij qëndron ndryshe.
Molliqaj shton se partitë populliste si VV po fitojnë në shumë vende me mbi 50% të votave.
“Albin Kurti i ka mashtruar qytetarët, sepse u tha që janë të varfër sepse janë të vjedhur. Qytetarët në të vërtetë janë të varfër për shkak të pabarazisë në Kosovë. Partitë populliste si Vetëvendosje po fitojnë shumë dhe asnjë nuk është nën 50%, shikoni Erdoganin“, deklaroi Molliqaj në TopChannel.

Advertisement

Read Previous

Shpend Ahmeti: Hoti shpëtoi, kjo është koha më e keqe për VV-në që ta marr qeverisjen

Read Next

Pajaziti: BESA ka raporte korrekte me VV-në dhe me partitë tjera në Kosovë