Mickoski paralajmëron investim prej 400 milionë eurosh

Estimated read time 1 min read

Kryeministri në ardhje, Hristijan Mickoski, sot në Kuvend prezantoi programin e ri të qeverisë.

“Po vjen ora kur atdheu duhet të bëjë më shumë për qytetarët. Secili prej jush ka bërë gjithçka për atdheun tuaj, tani është koha që ajo të bëjë për ju. Situata në vend është afër vdekjes klinike, institucionet janë çuar në rrënim dhe mosfunksionim. Ne do të përgjigjemi me vendosmëri dhe publiku do të informohet për gjithçka. joftoj menjëherë nisjen e furishme të investimeve. Nga e martja njoftoj një investim prej 400 milionë eurosh dhe më pas do të ulim taksat dhe do të rrisim pensionet”, u shpreh Mickoski.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

You May Also Like