Breaking News :

nothing found
26-09-2023

Mediat në Serbi: Personi që g j u a j t i në Deçan u përzu nga autobusi

Advertisement

Mediat në Serbi po raportojnë versionin e tyre për kri*min në Deçan, në një version ndryshe, nga ato pak informata qe dihen deri tani zyrtarisht në shtetin tonë.

Gazetarja hulumtuese serbe, Andjela Milivojeviq shkruan:
“Një prej udhëtarëve u përzu nga autobusi prej shoferit dhe konduktorit sepse po ngucte vajzat. Më pas nxori kallashnikovin, priti autobusin dhe që*lloi” raporton Andjelkoviq në Twitter. Mirëpo ndaj kësaj cicërime, ka pasur shumë reagime në llogarinë e gazetares serbe, duke e pyetur se ‘a e ka seriozisht’ dhe se ‘ky informacion nuk është i vërtetë’.
Por përgjigjja e saj ka qenë se ky informacion ‘është pothuajse në të gjitha raportimet e mediave serbe’./Periskopi

Advertisement

Read Previous

Rasti Deçanit, reagon edhe Sela: S u l m makabë*r!

Read Next

Reagon Rama për rastin në Deçan: “P l u m b a të një egërsie, meriton dënim ekstrem”