Breaking News :

nothing found
10-06-2023

Maqedonia nën dëborë, akull dhe temperatura polare

Advertisement

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me të reshura bore në gjithë territorin e vendit, dhe do të mbizotërojë temperaturë e ulët.

Temperaturat do të lëvizin nga -3 deri në -14 në vende malore gjatë natës.

Edhe gjatë ditës së nesërme por edhe në ditët në vazhdim temperaturat do të jenë të njejta.

Institucionet shëndetësore dhe Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë sugjeron që mos lëvizet në temperatura të ulta dhe rrugë të rrëshqitshme.

Advertisement

Read Previous

Futi mikroçip në trup, 22 vjeçari gjeni nga Tetova: Zëvendëson çelësin e shtëpisë

Read Next

“Bashkim me Shqipërinë, Kurti: Nga pikëpamja jonë jo!