Breaking News :

nothing found
26-09-2023

LSDM pranon dorëheqjen e Zaevit! Partia shkon në zgjedhje

Advertisement

Nga LSDM-ja mbrëmjen e sotme njoftuan se pas mbledhjes së sotme të Këshillit Ekzekutiv dhe Kryesisë Qendrore kanë pranuar dorëheqjen e liderit aktual Zoran Zaev, përcjell TV21. Nga kjo parti njoftojnë se si rrjedhojë partia do të mbajë zgjedhje brendapartiake me 12 dhjetor. Këtë e bëri të ditur sonte Bogdanka Kuzevska, zëdhënëse e LSDM-së.

Advertisement

Read Previous

Reagon Rama për rastin në Deçan: “P l u m b a të një egërsie, meriton dënim ekstrem”

Read Next

Zaevi largohet, LSDM-ja do ta zgjedh liderin e ri me 12 dhjetor!