Breaking News :

nothing found
10-06-2023

Ljubomir Frçkovski propozohet për ambasador i Maqedonisë në SHBA

Advertisement

Ish-Ministri i Brendshëm dhe Punëve të Jashtme Ljubomir Frçkovski është propozimi i ri i Qeverisë për ambasadori i Maqedonisë në Uashington.
Tani prite përgjigje nga Shtetet e Bashkuara, njofton “Nezavisen”.
Maqedonia nuk ka pasur ambasador në Uashington për më shumë se tre vjet, pasi skadoi mandati i ambasadorit të fundit Vasko Naumovski./Telegrafi

Advertisement

Read Previous

Shqipëri, Ritet ndjeshëm numri i të infektuarve dhe viktimave nga Covid-19

Read Next

Ardit Gjebrea infektohet me virusin korona