Lira turke shënon rënie të madhe. Ja sa ka rënë!

Lira turke shënoi dje një rënie të re historike, duke humbur më shumë se 4% të vlerës brenda një dite, kundrejt dollarit dhe euros. Mbrëmjen e djeshme kursi i këmbimit ishte 13.44 për dollar dhe 15.15 për euro, nivel që nuk kishte arritur kurrë në monedhën evropiane.

Të hënën, Erdogan përsëriti kundërshtimin e tij ndaj çdo “kompromisi” mbi normat e interesit, pavarësisht fundosjes së monedhës./Klan

Read Previous

Nusja dhe dhëndri kanë nisur kërcimin e dasmës, ajo që ndodhi “ngriu” të gjithë të ftuarit

Read Next

Edhe një i mbijetuar nga tra*gjedia kthehet sot në Shkup

%d bloggers like this: