Breaking News :

nothing found
27-09-2023

Lëvizja BESA Kërkon Zgjedhje Të Parakohshme

Advertisement

Duke kërkuar zgjedhje të parakohshme parlamentare, nënkryetari i Lëvizjes Besa, Abdush Demiri nëpërmes një statusi në “Facebook”, ka folur për rëndësinë e Euro-integrimeve dhe kujtoi se partitë mund të mbështesin të njëjtën edhe duke qenë në opozitë, raporton Monitor.mk. Për të treguar se si një parti opozitare mund t’i japë mbështetje një gjëje të rëndësishme Demiri morri edhe një shembull konkret.

“Euro-integrimet si proces i rëndësishëm i vendit mbështeten edhe duke qenë në opozitë (ashtu si në vitin 2018 Lëvizja BESA si parti opozitare votoi për Marrëveshjen e Prespës dhe Maqedonia e Veriut u bë anëtare e NATO-s)”, tha fillimisht Demiri.
Foli edhe për krîmîn dhe kõrrûpsîõnîn dhe lûftën e hapur ndaj tyre.

“Krîmî dhe kõrrûpsîõnî lûftõheñ duke i zhveshur nga pushteti ata të cilët pushtetin e përdorin për të mbuluar Krîmîn dhe kõrrûpsîõnîn. Ti bësh numrat një qeverie e cila gjysmën e regjimit nga 2016 e trajton si “diamant të paprekur”, është thjesht të mbash në jetë politikisht mburojën e korrupsionit. Zgjidhje më e mirë për të pastruar gjitha dilemat janë zgjedhje të parakohshme”, tha Demiri./Monitor.mk/

Advertisement

Read Previous

Këtë fjalë njerëzit e kërkuan më së shumti në Internet për vitin 2021

Read Next

Alternativa gati të bëhet pjesë e qeverisë, detajet e fundit nga takimi Zaev – Gashi