“Levica”/ Mexhiti mbron Zejdin: Ka të drejtë!

Estimated read time 1 min read

Nënkryetari i BDI-së dhe deputeti i kësaj partie, Izet Mexhiti, ka thënë se e kupton qëndrimin e deputetit të koalicionit ASH-AAA, Skender Rexhepi-Zejdi i cili gjatë ditë së sotme tha se nuk do t’i bashkëngjitet nismës për rrëzimin e qeverisë, në të cilën bën pjesë edhe partia “E majta”, shkruan gazeta LAJM.
“E kuptoj qëndrimin e tij. Bashkëpunimin me “Levicën” Çdo njëri do ta kishte vështirë për ta sqaruar para partnerëve tanë dhe para votuesve të vet”, u shpreh Mexhitit.
Ai hodhi poshtë zërat se depuetët të BDI-së mund t’i bashkëngjiten nismës së opozitës për rrëzimin e Qeverisë aktuale./Gazeta LAJM

Advertisement
Advertisement
Advertisement

You May Also Like