Breaking News :

nothing found
27-09-2023

Kurti: Humbëm sepse u bën bashkë të gjithë kundër VV-së!

Advertisement

Kryeministri Albin Kurti ka folur pas disfatës që pësoi mbrëmë në raundin e dytë të zgjedhjevelokale, shkruan Gazeta Metro.Kurti u pyet se a do ketë reforma brenda VV’së pasi doli fituese në vetëm 4 komuna.
Ai u la fajin partive të tjera për humbjen e tij, derisa tha se ka një defect e që do kihet parasysh.
”Administrimi I procesit zgjedhor të balotazhit nga KQZ ishte shumë I mirë, dhe I përgëzoj për angazhimin. I uroj kryetarët e komunave, ata do kenë shumë beteja dhe punë në përballjen me krimin dhe korrupsionin, posacërisht në fushën e ndërtimit të egër, ku paratë ttona po shpërlahen, unë do bashkëpunoj me ata që do ta luftojnë krimin. Rezultati jo I kënaqëshëm vjen si rezutlat I defekteve të brendshme që duhet ti analizojmë më gjatë në vijim, si dhe I bashkimi të gjithë tjerëv e kundër vv’s”, tha Kurti.

Advertisement

Read Previous

Kreu i Tetovës Kasami viziton Njësinë e Zjarrëfikësve

Read Next

Babai i Thaçit me lot në sy: Nëse ka drejtësi diku duhet me u liru sepse krejt UÇK-ja është e pafajshme