Breaking News :

nothing found
27-09-2023

Kurti: Forcat e Armatosura të Shqipërisë na falën nder e krenari të gjithë shqiptarëve

Advertisement

Me rastin e Ditës së Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka dërguar letër urimi Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama.

Në këtë ditë të shënuar, kryeministri Kurti ka kujtuar dhe nderuar sakrificën, qëndresën, forcën dhe përkushtimin ndaj atdheut të brezave të ushtarëve e patriotëve.

Ai ka theksuar rolin e Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë që përveçse në mbrojtje dhe siguri të Shqipërisë, shtrihet edhe përtej kufijve dhe i kontribuon edhe paqes në rajon dhe botë.

“Në këto 109 vite, Forcat e Armatosura të Republikës së Shqipërisë, na falën nder e krenari të gjithë shqiptarëve”, ka shkruar Kryeministri Kurti në letrën e urimit.

“U gëzohemi sukseseve tuaja, sikurse edhe thellimit të bashkëpunimit ndërmjet forcave të dy vendeve tona, zhvillimit dhe avancimit të kapaciteteve ushtarake, në shërbim të mbrojtjes dhe sigurisë në vendet tona dhe në rajon”, ka shkruar tutje Kurti./21Media

Advertisement

Read Previous

Protesta anti-Vuçiç në Beograd, ja pse!

Read Next

Alternativa bëhet pjesë e Qeverisë