Breaking News :

nothing found
27-09-2023

Kurti e emëron ministër shëndetësie ish këshilltarin e Hashim Thaçit

Advertisement

Kryeministri Albin Kurti ka prezantuar sot zyrtarisht ministrin e ri të Shëndetësisë, Rifat Latifin, transmeton Periskopi. Përderisa Latifi ishte ish-këshilltar i Hashim Thaçit për Shëndetësi, për këtë gjë u pyet Kurti.

‘’Mjekësia e Shendetësiajanë shkencë, ne tashmë kemi një specialist. Dhe për ne kjo është e rëndësishme. Shumë prej njerëzve që janë pjesë e Qeverisë apo Kuvendit kanë qenë në angazhime të tjera më të hershme edhe brenda vendit por ato nuk mendoj që janë thelbësore. Ne dëshirojmë të kemi një profesionist të dëshmuar që karakterizohet edhe me cilësi akademike e shëdetësore por edhe me përvojë të gjatë në një vend si SHBA’’. ’Është vlerë e shtuar për Qeverinë tonë dhe Shëndetësinë.’’/Periskopi./

Advertisement

Read Previous

Përplasje në kuvendin e Shqipërisë, gati të rrihen Salianji dhe Braçe (Video)

Read Next

Ibrahimi: Alternativa nuk ka as interes, as ftesë, as kërkesë që të bëhet pjesë e Qeverisë