Breaking News :

nothing found
27-09-2023

Kthimi i Stavrevskit në VMRO, reagon LSDM-ja: Mickoski e ka kthyer kumbarin e Gruevskit!

Advertisement

Nëpërmjet një njoftimi të LSDM-së thuhet se partia e udhëhequr nga Mickoski nuk ka asnjë ndryshim.
“Në pallatën e bardhë i pranishëm është thelbi i regjimit të Nikolla Gruevskit. Dëshmi për këtë është edhe kthimi në funksion të lartë partiak të kumbarit të Gruevskit dhe ish-ministrit të Financave, Zoran Stavreski”, thonë nga LSDM.
Ata shtojnë se i gjithë opinioni ka mundur ta dëgjojë Stavreskin duke thënë “shpenzojmë për çokollata, ndërsa s’ekmi për bukë”, kurse ai sot, sipas LSDM-së, do ta kontrollojë punën dhe do t’u jep urdhëra kryetarëve të komunave nga radhët e VMRO-DPMNE-së.
Sipas LSDM-së, kryetarët e komunave nga partia opozitre në vend që të punojnë për qytetarët dhe interesave të tyre, ata do të punojnë për Stavreskin dhe interesin e tyre.

Advertisement

Read Previous

Rekord në Tetovë. Ja sa shoferë të dehur ndaloi policia

Read Next

Orteku i madh i borës mb*yt tre skiatorë