Klubi “Anpasan” nga Tetova pjesëmarrëse në Turneun Tradicional të Shahut “Adem Jashari”

Advertisement

Turneu tradicional i shahut Kupa “Adem Jashari” do mbahet nesër me fillim nga ora 11:00 në Prishtinë, ku numri i pjesëmarrësve do të jetë i kufizuar për shkak të pandemisë, përcjell nmk-post.com

Në mesin e ekipeve pjesëmarrëse është edhe Klubi i shahut “Anpasan” nga Tetova, që në radhët e veta ka emra të njohur të lojës së shahut, Nazmidin Imeri, Zemri Karemani dhe Halit Abdiu.

Turneu “Adem Jashari” do të zhvillohet sipas sistemit Zvicran, 13 xhiro nga 3 minuta plus dy sekonda rregulla këto të Federatës internacionale të Shahut (FIDE)./nmk-post

Advertisement

Read Previous

Ambasadori francez në Beograd: Kosova nuk e meriton liberalizimin e vizave

Read Next

Netanyahu: Izraeli, vendi i parë që del nga Covid, deri në fund të marsit vaksinohet e gjithë popullsia

%d bloggers like this: