Kirurgu kërkonte para për ndërhyrjen, nuk e dinte se pacienti që po luftonte me jetën ishte..

Jeta shpesh herë sjell histori interesante, ndonjëherë edhe ironike, por kjo më poshtë do t’iu lë të shtangur. Në këtë histori flitet sesi mjeku kërkonte para për të bërë ndërhyrjen dhe nuk e dinte se pacienti që po luftone me jetën ishte djali i tij

Në këtë histori që po shpërndahet me të madhe në rrjetet sociale, do të gjeni ndoshta mësimin më të mirë në jetë.

“Ndihma është e jashtëzakonshme dhe nuk ka çmim”. Lexoni historinë e trishtueshme që i ndodhi mjekut.

Babi, Ti më vrave! Në një rrugë para syve të një zonje, ndodhi një aksident.

Si pasojë një djalosh plagoset rëndë. Me ndihmën e disa njerzve që ndodheshin aty hipën 20-vjecarin në makinën e zonjës e cila e transportoj menjëherë në spital.

Djaloshi kishte hemoragji, zonja arriti në spital sa më shpejt që mundej.Mjekët e turnit të natës e mori djaloshin nga makina e zonjës dhe e futën brenda, zonja hyri bashkë me ta dhe për të mësuar kush ishte djaloshi dhe për të njoftuar familjen e tij.

Mjekët e turnit konstatuan se duhej menjëherë të hynte në sallën e operacionit, njoftuan kirurgun, i cili për të bërë operacionin donte 1000 euro!Ja thanë zonjës, e cila i pyeti çfarë po ndodh dhe që nuk e njihte djaloshin!?Informuan mjekun, por atij nuk i interesonte kjo, donte paratë.!Zonja duke parë djaloshin që ngadalë po vdiste tha: Mirë, vazhdoni se po shkoj të sjellë lekët.

Advertisement

Dhe më të vërtet zonja solli lekët dhe ateherë mjeku erdhi.– Por çfarë ironie të servir nganjëherë jeta, atë natë mjeku pa se para syve ishte djali i tij që po jepte shpirt.Sapo pa djaloshin ai i shtangur ngeli ne vend, u z’verdh, u zbardh, morri ngjyrën e të vdekurit. Ra mbi djaloshin duke ulëritur!Dhe djaloshi tha fjalët e tij të fundit:

– ‘Baba më vrave, dhe dha shpirt.!Zonja e dëshpëruar nga kjo ngjarje me lot në sy, hodhi parat në fytyrë të mjekut dhe tha;

-Merri të bësh varimin e djalit tënd…!!

Advertisement
Advertisement

You May Also Like