Breaking News :

nothing found
04-12-2022

Kapen pesë emigrantë nga Libia në Tetovë

Advertisement

Pesë emigrantë nga Libia janë kapur në terminalin doganor në Tetovë, pas çka janë transferuar në stacion policor. Rasti është raportuat rreth orës 08:20.

“Në SPB Tetovë është raportuar se rreth orës 8:30 në një automjet transportues, me targa të Gjevgjelisë, që po drejtohej dhe ishte parkuar në Terminalin doganor të Tetovës nga Z.D.(50) gjenden persona të panjohur-emigrantë. Policia ka dal në vendin e ngjarjes ku ka kapur 5 persona nga Libia, respektivisht personat R.B.(23), M.A.(22), J.Sh. (22), O.M. (22) dhe O.B. (16)”, thonë nga MPB.

Personat janë dërguar në qendrën e migracionit në Tetovë.

Advertisement

Read Previous

Grubi ka një lajm për sistemimin e nëpunësve administrativ

Read Next

Jeff Bezos: Këshilla falas për të pasur sukses