Breaking News :

nothing found
26-09-2023

Joveski ua dorëzon dokumentet prokurorëve bullgar

Advertisement

Prokurorët Publik bullgar sot nga Prokurori Publik i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Lubomir Joveski do t’i marrin materialet lidhur me hetimin dhe identifikimin e viktimave të aksidentit të 23 nëntorit në autostradën “Struma”, ku për pasoj 45 persona mbetën të vdekur dhe 7 të lënduar.

Dorëzimi i materialeve, siç bëjnë të ditur nga Prokuroria Publike, do të bëhet sot në ora 11:00 në hapësirat e Prokurorisë Publike të Maqedonisë së Veriut.

Advertisement

Read Previous

Zjarr në ambientet e spitalit Covid 3 në QSUT

Read Next

Filipçe: Jemi të gatshëm t’i pranojmë pacientët nga Sofia