Breaking News :

nothing found
09-06-2023

Jep dorëheqje drejtoresha e CIA-së

Advertisement

Pak orë para inaugurimit të presidentit të ri të zgjedhur amerikan Joe Biden, drejtoresha e Agjencisë Qendrore të Zbulimit (CIA), Gina Haspel, të cilën e kishte emëruar presidenti Donald Trump, ka dhënë dorëheqje duke braktisur kështu agjencinë e zbulimit pas plotë 36 vjetëve punë në këtë agjenci.

Siç raporton Forbes, në kumtesën e publikuar në Twitter nga ana e CIA-s, Haspel ka bërë të ditur se “është krenare për punën e përbashkët”.

Kujtojmë se Haspel ishte vënë në krye të CIA-s në vitin 2018, sikur gruaja e parë në këtë pozitë – duke zëvendësuar Mike Pompeon, i cili kishte marrë postin e Sekretarit të Shtetit./tv21

burimi: https://tv21.tv/jep-doreheqje-drejtoresha-e-cia-se/?fbclid=IwAR1oJb9OZeIzngtxbLX-hGtyh4KapRqZSikYtcL9CBH4_EnvNpw1ejj8LoY
Advertisement

Read Previous

Kurti: O sa mirë! Adriana Matoshi anëtarsohet në LVV

Read Next

Hoxha dhe Nuredini në vizitë zyrtare në Turqi