Breaking News :

nothing found
16-08-2022

Jankulovska mohon se VMRO-DPMNE ka qëndruar prapa protestave të “27 prillit”

Advertisement

Ish-Ministrja e Brendshme, Gordana Jankuloska, në dëshminë e saj në rastin lidhur me organizimin e protestave më “27 Prill 2017”, mohoi që partia e saj, OBRM-PDUKM, ishte organizatorja e ngjarjeve.

Në atë kohë ajo ishte pjesë e Komitetit Ekzekutiv të partisë dhe thotë se nuk ishte në dijeni të vendimeve në lidhje me protestat, domethënë që OBRM-PDUKM kurrë nuk doli me një qëndrim zyrtar në demonstratat e organizuara nga lëvizja “Për Maqedoni të Përbashkët”.

“Vendim i Komitetit Ekzekutiv për të mbështetur protestat nuk u mor”, tha Jankulovska.

Në ditën kritike, ajo dëshmoi, ajo ishte në zyrën e saj në selinë e partisë dhe pretendoi se nuk kishte ndodhur asgjë e pazakontë, dhe rreth orës 5:00 pasdite ajo shkoi në shtëpi dhe pa në televizion se çfarë po ndodhte në Kuvend./Telegrafi/

Advertisement

Read Previous

Sonte në mesnatë shtrenjtohen çmimet e derivateve

Read Next

Mrekullitë që i ndodhin trupit tuaj nëse hani çdo ditë bajame