• 20-09-2021

Ja si mund t’i parandaloni thinjat

Ka shumë ushqime të cilat mund t’i përdorni për të qëndruar ”më të rinj” dhe për të mbrojtur po ashtu flokun tuaj.
Nëse konsumoni perime jeshile të cilat janë shumë të pasura me hekur, ju ndihmojnë në parandalimin e thinjave.

Po ashtu në mos shfaqjen e thinjave ndihmon edhe çokollata e zezë, si dhe vezët, ndërsa, salmoni luan një rol jetësor në prodhimin e disa hormoneve duke përfshirë edhe flokët.
Ndërkaq, nuk duhet harruar as frutat e detit të cilat janë të pasura me bakër dhe metal dhe ushqejnë flokun tuaj.

Read Previous

2 tërmete godasin Shqipërinë

Read Next

Lajm i mirë nga Tetova, edhe sot asnjë i vdekur nga Covid 19

%d bloggers like this: