Breaking News :

nothing found
10-06-2023

Infektohet drejtoresha dhe 3 të punësuar të infektives në Shkup

Advertisement

Tre mjekë dhe një infermiere nga Klinika e Sëmundjeve Infektive kanë rezultuar pozitiv me koronavirus, konfirmojnë zyrtarët shëndetësorë. Të gjithë janë me simptoma të lehta dhe po trajtohen në shtëpi, njofton mkd.mk, përcjellë nmk-post.

Aktualisht, nuk ka asnjë rast të një kllasteri ose një numri më të madh të pacientëve me kovid brenda klinikave të Shkupit. Dhjetë ditë më parë, në Klinikën e Nefrologjisë më shumë se 20 punonjës rezultuan pozitiv në të njëjtën kohë. Laboratori në Akademinë e Shkencave dhe Arteve të Maqedonisë po punon në këtë drejtim për të përcaktuar nëse personeli është i infektuar me llojin e ri të koronavirusit./Nmk-post/

Advertisement

Read Previous

A r r e s t o h e t Igor Spasov, i dënuar për v r a s j e n e Martin Neshkovskit

Read Next

Bekteshi: Në pakon e pestë ekonomike do të ketë kredi pa interes