Breaking News :

nothing found
16-08-2022

I vodhi portofolin pacientit që vdiq nga COVID-19, arres*tohet infermierja

Advertisement

Policia e Tiranës ka arrestuar një 30 vjeçare e akuzuar për vjedhje në një nga spitalet COVID në vend.

Sipas policisë R. H., 30 vjeçe, banuese në Durrës u arrestua pasi në bazë të pamjeve filmike rezulton si autorja e vjedhjes së një shume parash në portofolin e shtetasit K. D., i cili ka qenë i shtruar në spitalin infektiv, ku ka ndërruar jetë nga COVID-19.

Pas kallëzimit të bërë për këtë ngjarje, nga djali i të ndjerit, shtetasi F. D., 25 vjeç, i cili ka deklaruar se nga llogaria bankare e të atit ishte tërhequr shuma 60.000 lekë, specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë kanë organizuar punën për identifikimin e autorit.

Në bazë të provave filmike ka rezultuar se edhe shuma e parave është tërhequr nga shtetasja R. H., infermiere në spitalin infektiv, e cila ka pranuar autorësinë e ngjarjes, që është bërë mediatike edhe nga emisioni investigativ “STOP”.

Materialet procedurale do të referohen në Prokurorinë e Rrethit Gjygjësor Tiranë, për veprime hetimore të metejshme, për veprat “Vjedhja” dhe “Vjedhja duke shpërdoruar detyrën”.

Burimi: Albeu

Advertisement

Read Previous

Gashi: Në VV ka ish-terroristë e ish-ekstremistë

Read Next

Ja sa borë ka rënë në “Kodrën e Diellit”